KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Mniejsza prędkość, większe bezpieczeństwo – Motocyklisto nie daj się zabić na drodze!

  Piękne maszyny ze wspaniałymi osiągami, to wszystko zachęca do jazdy motocyklem. Aby jednak przygoda z jednośladem nie zakończyła się tragedią pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku. Z całą pewnością nie pamiętał o tym motocyklista zatrzymany przez drogówkę na drodze krajowej nr 22. Prędkość z jaką pędził, to ponad 180 km/h. Niebezpieczną jazdę nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

 2. O bezpieczeństwo rowerzystów dbamy na okrągło

  Kilkudziesięciu młodych rowerzystów wzięło udział w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie zorganizowanym w Drezdenku /pow. strzelecko-drezdenecki/. Cel – to przede wszystkim promocja bezpiecznych zachowań na drodze. Bo przecież młodzi ludzie, za kilka lat będą kierowcami, dlatego ważne jest, aby uczyć zasad bezpieczeństwa jak najwcześniej. W tym przypadku warto przytoczyć przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

 3. Świadek zgłosił, policjanci błyskawicznie interweniowali - pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności

  Kompletnym brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 41-letni kierowca, który we wtorek (8 maja) staranował swoim autem znak drogowy na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna był kompletnie pijany. Wcześniej jednak próbując uniknąć odpowiedzialności 41-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki reakcji świadków i ustaleniom policjantów ze Strzelec Krajeńskich, mężczyzna który próbował się ukryć w jednym z mieszkań, został zatrzymany i usłyszał już zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

 4. Zapinaj pasy! One ratują życie

  Ważną częścią pracy policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa w czasie długiego, majowego weekendu są kontrole sposobu przewożenia osób. To właśnie prawidłowo zapięte pasy, a w przypadku dzieci również foteliki, zapewniają większe bezpieczeństwo w sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku. Dlatego policjanci skrupulatnie sprawdzają w jaki sposób kierowcy i pasażerowie podchodzą do tych przepisów.

 5. Wypiłeś? Sprawdź przed wyjazdem stan trzeźwości.

  W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, jak również w Komisariacie Policji w Drezdenku i Posterunku w Dobiegniewie dostępne są urządzenia do badania stanu trzeźwości. Dzięki alko-blow, bo taką noszą nazwę, każdy w łatwy sposób sprawdzi, czy może bezpiecznie usiąść za kierownicę. Podobne urządzenia dostępne są w większości jednostek Policji na terenie całego kraju.

 6. Zlekceważyli przepisy, zlekceważyli ostrzeżenia – policjanci zatrzymali im prawa jazdy

  Dwóch kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jest, to informacja podsumowująca zaledwie pierwsze dni działań „majówka” i to tylko na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Obaj kierowcy oprócz, zatrzymanych uprawnień zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Przypominamy, że niedostosowanie prędkości jest główną przyczyną wypadków, dlatego policjanci szczególnie uważnie będą przyglądali się przestrzeganiu przepisów związanych z prędkością.

 7. Pomocni dla kierowców, bezwzględni dla piratów drogowych - działania Lubuskiej Policji w majowy weekend

  Rozpoczyna się „majówka” - pierwsze urlopy i związane z nimi wyjazdy. Dla lubuskich policjantów oznacza to wzmożone działania nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Policjanci drogówki sprawdzać będą trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów, a także reagować na przypadki łamania prawa oraz niebezpiecznej jazdy. Sprzymierzeńcami naszych majowych podróży niech będą rozsądek i wyobraźnia, przejawiająca się zwłaszcza przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

 8. Sezon na moto – sezon na bezpieczeństwo

  Policjanci z drogówki wsiadają na motocykle i ruszają w patrol. Policyjne jednoślady już od kilku dni możemy zobaczyć na drogach w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Dzięki nowoczesnym i świetnie wyposażonym motocyklom policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza motocyklistów.

 9. Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę corvette'y

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy po raz kolejny potwierdzili swoją skuteczność w walce z brawurowo jeżdżącymi kierowcami. Tym razem mundurowi przerwali jazdę kierowcy corvette’y, który pędził krajową 22 ponad 150 km/h oraz kierowcy bmw, który jechał w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Nieodpowiedzialne zachowania w obu przypadkach nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

 10. POLICJANCI ZADBAJĄ O BEZPIECZNĄ WIELKANOC NA LUBUSKICH DROGACH

  Lubuska Policja jest już przygotowana do wzmożonych działań polegających na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach regionu. Wszystko to w trosce o tych zmotoryzowanych, którzy Święta Wielkanocne zdecydują się spędzić z dala od domu. Będziemy czuwać nad ich bezpieczeństwem.