KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Zostań policantem
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Służba Cywilna
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...
OGŁOSZENIE KONKURSOWE
KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU

Ruch drogowy

 1. BLISKO DWA PROMILE I UCIECZKA PRZED POLICJANTAMI. SKUTECZNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

  Próba ucieczki przed policjantami i jazda w stanie nietrzeźwości to przewinienia jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany po skutecznym pościgu policjantów z Drezdenka. Okazało się, że za kierownicą siedział 39-letni obywatel Ukrainy, który miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty.

 2. FAŁSZYWY POLICJANT W RĘKACH STRZELECKICH KRYMINALNYCH - ZATRZYMANIE, ZARZUTY, ARESZT

  Kilka tygodni temu na terenie Strzelec Krajeńskich miało miejsce oszustwo, w którym mieszkanka miasta przekazała mężczyźnie podającemu się za policjanta 12 tysięcy złotych. Mimo, że w sprawie nie było właściwie żadnych istotnych szczegółów, które mogłyby doprowadzić prawdziwych policjantów do oszusta, w zaledwie kilka tygodni udało się to kryminalnym ze Strzelec Krajeńskich. Zatrzymany mężczyzna, który usłyszał zarzuty oszustwa, posiadania narkotyków i nielegalnej amunicji został aresztowany na trzy miesiące.

 3. Strzelecka Policja włączyła się w projekt EDWARD

  Strzeleccy policjanci włączyli się w projekt Edward (European Day Without Road Death) – czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Inicjatywa ma na celu poprawę świadomości kierowców o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą łamanie przepisów na drodze. Organizatorem projektu od 2016 roku jest Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL. W czwartek /26 września br./ policjanci w czasie spotkania z młodzieżą prezentowali symulator zderzeń i przypominali o zadach bezpieczeństwa na drodze.

 4. Projekt EDWARD – 26 września 2019 r

  Projekt EDWARD (European Day Without a Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

 5. „JABŁKO, CZY CYTRYNA” - policjanci z dziećmi dla bezpieczeństwa na drodze

  Policjanci ze Strzelec Krajeńskich oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku po raz kolejny przeprowadzili wspólną akcję promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Natomiast ci, którzy nie stosowali się do przepisów, dostali kwaśną cytrynę.

 6. 115 km/h przez miejscowość – pirat drogowy wyeliminowany po zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństw

  Dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. 42-latek jechał 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do „pięćdziesiątki”.

 7. Wspólnie zadbajmy o bezpieczną drogę do szkoły

  Szczęście w nieszczęściu – tak można podsumować w kolokwialny sposób sytuację jaka miała miejsce w Dobiegniewie przy szkole na ul. Gdańskiej. Około godziny 8 doszło do potrącenia 8-letniej dziewczynki na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście wstępne badania nie wykazały żadnych obrażeń. Aby jednak do podobnych sytuacji nie dochodziło policjanci przypominają o zachowanie rozsądku i uwagi, szczególnie w rejonie szkół i przedszkoli.

 8. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 9. Ekipa „Uwaga! Pirat” na lubuskich drogach

  Przez dwa dni operatorzy popularnego programu stacji TVN Turbo - „Uwaga! Pirat” towarzyszyli lubuskim policjantom, rejestrując zachowanie kierowców przejeżdżających przez nasze województwo. Gdzie i na czym tym razem skupione były oczy kamery? Efekty będzie można zobaczyć za kilka tygodni po emisji programu. Dwa dni wspólnych kontroli, głównie na drodze krajowej nr 22, pozwoliły przygotować bogaty materiał

 10. Wakacyjny wyjazd, wyłącznie sprawnym autokarem

  Trzeźwość kierowców, wymagane uprawnienia i stan techniczny autokarów, to tylko cześć elementów jakie kontrolują policjanci przed zaplanowanym wyjazdem dzieci i młodzieży. Wszystko po to, aby młodzi ludzie szczęśliwie dojechali do celu, a rodzice i opiekunowie mieli pewność, że ich pociechy podróżują bezpiecznym autobusem.