KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Nie ma tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze. Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za niebezpieczną jazdę.

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali kolejne uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. We wtorek /17 lipca br./ wpadli dwaj kierowcy, którzy jechali o ponad 50 km/h za szybko. Ich nieodpowiedzialna jazda skończyła się dla nich zatrzymaniem praw jazdy, mandatami i punktami karnymi. Od początku roku, tylko na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, policjanci ujawnili już 63 takie przypadki.

 2. Dwa promile alkoholu i dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów - nieodpowiedzialna jazda przerwana przez policjantów

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo faktu, że miał w organizmie dwa promile alkoholu i orzeczony podwójny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 3. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobiegniewie zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę TIR-a

  Sierż. szt. Marcin Wichrowski i st. sierż. Piotr Kruk z Posterunku Policji w Dobiegniewie przerwali skrajnie niebezpieczną jazdę kompletnie pijanego kierowcy TIR-a. Dzięki ich czujności 28-letni obywatel Ukrainy odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w czwartek /21 czerwca br./ kilkudziesięciotonowym zestawem miał do przejechania kilkaset kilometrów i nie przeszkadzał mu w tym fakt, że był kompletnie pijany.

 4. Nieodpowiedzialna jazda przerwana przez policjantów – nietrzeźwy kierowca i 112 km/h w terenie zabudowany

  Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali 58-letniemu kierowcy prawo jazdy za niebezpieczną jazdę w obszarze zabudowanym. Mężczyzna pędził przez miejscowość Osów /pow. strzelecko-drezdenecki/ 112 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną, w tym miejscu prędkość o ponad 60 km/h. To jednak nie koniec konsekwencji dla nieodpowiedzialnego kierowcy, bo jak się okazało miał w organizmie niemal promil alkoholu. Niebezpieczną sytuacja nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

 5. Bezpieczne Wakacje Na Drodze!

  Wakacje i wypoczynek to upragniony i wymarzony, przez dużych i małych, czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. Nad bezpieczeństwem podróżujących i pieszych czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba funkcjonariuszy. Policjanci będą pomagać podróżującym w bezpiecznym dotarciu do celu.

 6. Wyłoniono zwycięzcę konkursu „Bezpieczne wakacje z Lupo”

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zorganizowali konkurs pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Zmagania promujące bezpieczeństwo dzieci były dedykowane dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych. Po bardzo wyrównanej rywalizacji, wyłoniono najlepszych. Najważniejszy, jednak dla dzieci był sam udział w konkursie i możliwość podniesienia swojej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa.

 7. Mniejsza prędkość, większe bezpieczeństwo – Motocyklisto nie daj się zabić na drodze!

  Piękne maszyny ze wspaniałymi osiągami, to wszystko zachęca do jazdy motocyklem. Aby jednak przygoda z jednośladem nie zakończyła się tragedią pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku. Z całą pewnością nie pamiętał o tym motocyklista zatrzymany przez drogówkę na drodze krajowej nr 22. Prędkość z jaką pędził, to ponad 180 km/h. Niebezpieczną jazdę nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

 8. O bezpieczeństwo rowerzystów dbamy na okrągło

  Kilkudziesięciu młodych rowerzystów wzięło udział w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie zorganizowanym w Drezdenku /pow. strzelecko-drezdenecki/. Cel – to przede wszystkim promocja bezpiecznych zachowań na drodze. Bo przecież młodzi ludzie, za kilka lat będą kierowcami, dlatego ważne jest, aby uczyć zasad bezpieczeństwa jak najwcześniej. W tym przypadku warto przytoczyć przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

 9. Świadek zgłosił, policjanci błyskawicznie interweniowali - pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności

  Kompletnym brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 41-letni kierowca, który we wtorek (8 maja) staranował swoim autem znak drogowy na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna był kompletnie pijany. Wcześniej jednak próbując uniknąć odpowiedzialności 41-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki reakcji świadków i ustaleniom policjantów ze Strzelec Krajeńskich, mężczyzna który próbował się ukryć w jednym z mieszkań, został zatrzymany i usłyszał już zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

 10. Zapinaj pasy! One ratują życie

  Ważną częścią pracy policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa w czasie długiego, majowego weekendu są kontrole sposobu przewożenia osób. To właśnie prawidłowo zapięte pasy, a w przypadku dzieci również foteliki, zapewniają większe bezpieczeństwo w sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku. Dlatego policjanci skrupulatnie sprawdzają w jaki sposób kierowcy i pasażerowie podchodzą do tych przepisów.