KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. "JABŁKO CZY CYTRYNA” - policjanci z dziećmi na rzecz bezpieczeństwa

  Strzeleccy policjanci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku przeprowadzili po raz kolejny wspólne działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, otrzymywali cytrynę.

 2. Projekt EDWARD – 19 września 2018 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach projektu EDWARD 2018 będą prowadzone przez policjantów z krajów europejskich w dniu 19 września (środa), w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 3. Policjanci o pościgu za audi

  St. sierż. Łukasz Romanowicz i st. sierż. Daria Borysowska będą bohaterami programu telewizyjnego „Polskie pościgi policyjne”. Wszystko w związku z policyjnym pościgiem za skradzionym samochodem, który policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy prowadzili we wrześniu ubiegłego roku. Dzięki skutecznej interwencji mundurowych kierowca, który uciekał stwarzając przy tym ogromne zagrożenie na drodze, nie uniknął odpowiedzialności.

 4. Niebezpieczne wyprzedzanie, chwilę później jazda z prędkością niemal 220 km/h - Nieodpowiedzialna jazda przerwana przez drogówkę.

  Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i na „podwójnej ciągłej”, chwilę później jazda z prędkością niemal 220 km/h, takich wykroczeń dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca mercedesa. 50-latek, obywatel Niemiec za nic miał obowiązujące przepisy. Jego niebezpieczną jazdę, w porę przerwali policjanci ze strzeleckiej drogówki, którzy zarejestrowali całą sytuację, dzięki kamerze zamontowanej w nieoznakowanym radiowozie.

 5. Policjanci pomagają, aby bezpiecznie dojechać do celu

  Policjanci drogówki w czasie wakacji mają sporo pracy, związanej z zapewnianiem bezpieczeństwa na drogach. Ich obecność jest niezbędna, by pomagać w dotarciu do celu. Kiedy trzeba służą radą, jednak kiedy wymaga tego sytuacja - stanowczo reagują. Skuteczną formą walki z niebezpiecznie jeżdżącymi kierowcami jest zatrzymywanie praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Tylko przez okres wakacji na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego 37 kierowców straciło uprawnienia do kierowania.

 6. Zlekceważyli przepisy i ostrzeżenia. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy.

  Strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą konsekwentne działania, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu. Skuteczną metodą jest zatrzymywanie praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tylko w czasie minionego weekendu, za takie przewinienia na drodze, prawa jazdy straciło dwóch kierowców.

 7. Jechał BMW 150 km/h w terenie zabudowanym. Tłumaczył, że nawigacja pokazywała mu patrol w innym miejscu

  Trzy miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czeka 38-letniego kierowcę, który jechał przez Rolewice (pow. strzelecko-drezdenecki) ponad 150 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Nieodpowiedzialny kierowca będzie się tłumaczył z niebezpiecznego zachowania przed sądem, bo policjanci skierowali wniosek o jego ukaranie. Całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jechał tak szybko, bo w błąd wprowadziła go nawigacja, która patrol Policji wskazywała w zupełnie innym miejscu.

 8. Wspólna praca, jeden cel – bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

  Szefowie strzeleckich policjantów i strażaków mł. insp. Tomasz Zgirski i bryg. Tomasz Górniak osobiście weryfikowali przygotowanie miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wspólne kontrole, w których udział wzięli również Starosta Strzelecko-Drezdenecki Edward Tyranowicz i Wicestarosta Bogusław Kierus oraz przedstawiciele Straży Leśnej, miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Dzięki wspólnej pracy rodzice, opiekunowie, a przede wszystkim dzieci mają pewność, że wypoczynek będzie udany i bezpieczny.

 9. Nie ma tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze. Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za niebezpieczną jazdę.

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali kolejne uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. We wtorek /17 lipca br./ wpadli dwaj kierowcy, którzy jechali o ponad 50 km/h za szybko. Ich nieodpowiedzialna jazda skończyła się dla nich zatrzymaniem praw jazdy, mandatami i punktami karnymi. Od początku roku, tylko na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, policjanci ujawnili już 63 takie przypadki.

 10. Dwa promile alkoholu i dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów - nieodpowiedzialna jazda przerwana przez policjantów

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo faktu, że miał w organizmie dwa promile alkoholu i orzeczony podwójny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.