KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Kierowco, uważaj na pieszych!

  Strzeleccy policjanci apelują do kierowców o zwracanie uwagi na pieszych, którzy w okresie jesienno-zimowym, szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwo potrącenia. Mundurowi rygorystycznie reagują na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierowców wobec pieszych. W wyjątkowo niebezpiecznych sytuacjach policjanci zatrzymują prawa jazdy i kierują sprawę do sądu.

 2. Codzienne starania o bezpieczeństwo na drogach

  Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to główne zadanie strzelecko-drezdeneckich policjantów. Podczas codziennej służby mundurowi prowadzą szereg działań zmierzających do wyeliminowania z ruchu drogowego niebezpiecznie jeżdżących kierowców.

 3. Bezpieczny ,,andrzejkowy weekend” na drogach

  W miniony, ,,andrzejkowy weekend” o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dbało blisko 40 policjantów. Dzięki skutecznym działaniom mundurowych na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia.

 4. Prawa jazdy zatrzymane za jazdę z nadmierną prędkością i pod działaniem narkotyków

  Dużą skutecznością i profesjonalizmem wykazali się strzeleccy policjanci w eliminowaniu z ruchu drogowego nieodpowiedzialnie jeżdżących kierowców. W poniedziałek i wtorek mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy. Pierwsze za kierowanie pod działaniem narkotyków, drugie za nadmierną prędkość.

 5. Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy

  Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia. Wiedzą o tym doskonale strzeleccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości kierowców. W miniony weekend wpadły trzy osoby, które zdecydowały się zasiąść za kierownicą po alkoholu.

 6. Podsumowanie akcji ,,Znicz 2016” – na drogach powiatu było bezpiecznie

  Blisko 120 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem kierowców oraz pieszych, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, podczas Święta Wszystkich Świętych. Od 31.10 do 02.11, dzięki skutecznym działaniom mundurowych, a także rozważnie jeżdżącym kierowcom nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ocenie policjantów była to jedna z bezpieczniejszych akcji ,,Znicz”.

 7. Policjanci przygotowani do akcji ,,Znicz 2016''. Będą zmiany w organizacji ruchu drogowego!

  Strzeleccy policjanci od kilku dni intensywnie przygotowują się do corocznej akcji ,,Znicz”. Zaplanowane działania takie jak wzmożone patrole w rejonach cmentarzy oraz zmiany w organizacji ruchu drogowego usprawnią poruszanie się pojazdów oraz zapewnią, w tych dniach, poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 8. ,,KASKADA” strzeleckiej drogówki

  Ponad 20 ujawnionych wykroczeń, w zaledwie 8 godzin, to bilans działań strzeleckiej drogówki. Kaskadowe kontrole prędkości zaskoczyły wielu kierowców, którzy gdy miną patrol Policji, zbyt mocno naciskają na gaz, przekraczając dozwoloną prędkość.

 9. Rozdaliśmy odblaski, rozdaliśmy bezpieczeństwo

  Strzeleccy policjanci zadbali o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Piesi i rowerzyści, którzy o tej porze roku są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo, otrzymali od stróżów prawa elementy odblaskowe. Ten drobny podarunek znacznie wpłynie na poziom bezpieczeństwa osób korzystających z drogi.

 10. Bezpieczeństwo na K-22 ? - zapewniamy

  Lubuscy policjanci codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach. Aby każdy zmotoryzowany mógł bezpiecznie dotrzeć do celu, niezbędna jest praca mundurowych. Zachowania przekraczające przepisy prawa i zdrowego rozsądku, szybko są wychwytywane przez policjantów drogówki.