,,KASKADA” strzeleckiej drogówki - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,KASKADA” strzeleckiej drogówki

Data publikacji 21.10.2016

Ponad 20 ujawnionych wykroczeń, w zaledwie 8 godzin, to bilans działań strzeleckiej drogówki. Kaskadowe kontrole prędkości zaskoczyły wielu kierowców, którzy gdy miną patrol Policji, zbyt mocno naciskają na gaz, przekraczając dozwoloną prędkość.

W piątek /21 października/ strzelecka drogówka przeprowadziła kolejne w tym roku działania kaskadowe. Wielu kierowców, którzy zwalniają jedynie na widok policyjnego patrolu, a następnie ponownie przekraczają dozwoloną prędkość, poniosło srogie konsekwencje.

W zaledwie osiem godzin, strzelecka drogówka ujawniła ponad 20 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierowców. Na drodze krajowej nr 22 policyjne patrole, rozstawione co kilka kilometrów, zaskoczyły wielu kierowców, którzy po minięciu mundurowych zbyt mocno naciskają na gaz. Każdy z nich musiał ponieść konsekwencje swojego nierozsądnego i niebezpiecznego zachowania.  Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci nakładali na kierowców mandaty w kwocie od 100 do nawet 500 złotych.

Tak duża ilość ujawnionych wykroczeń, w bardzo krótkim czasie, pokazuje iż tego typu działania są niezbędne do walki ze zbyt szybko jeżdżącymi kierowcami. W związku z tym, strzelecka drogówka zapowiada kolejną ,,Kaskadę” już w najbliższym czasie.