Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przygotowani do akcji ,,Znicz 2016''. Będą zmiany w organizacji ruchu drogowego!

Data publikacji 29.10.2016

Strzeleccy policjanci od kilku dni intensywnie przygotowują się do corocznej akcji ,,Znicz”. Zaplanowane działania takie jak wzmożone patrole w rejonach cmentarzy oraz zmiany w organizacji ruchu drogowego usprawnią poruszanie się pojazdów oraz zapewnią, w tych dniach, poziom bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Początek listopada to okres wzmożonego ruchu na drogach. Wszystko to za sprawą dnia Wszystkich Świętych, podczas którego wiele osób odwiedza groby swoich bliskich. W tym czasie ręce pełne roboty mają policjanci, których zadaniem jest zapewnić bezpieczeństwo na drogach.

W tym roku, strzeleccy policjanci, przygotowania do akcji ,,Znicz” rozpoczęli bardzo wcześnie, bo już w połowie października. Sprawdzano ulice w rejonach cmentarzy, aby następnie zaplanować rozstawienie punktów kierowania ruchem i ewentualnych zmian organizacji ruchu drogowego. Wszystko to ma zapewnić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się pojazdów.

W tym czasie, na drogach, oprócz wzmożonego ruchu samochodów, zwiększy się liczba pieszych. Z uwagi na coraz gorsze warunki atmosferyczne i szybko zapadający zmierzch, będą oni szczególnie narażeni na ryzyko potrącenia. W związku z tym, policjanci apelują do osób które zdecydują się na pieszą podróż na cmentarz, aby zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Dodatkowo należy pamiętać o korzystaniu z drogi zgodnie z przepisami. Jak wynika z policyjnych statystyk, jednym z najczęstszych powodów potrąceń pieszych, jest przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

W związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu na drodze, będą obowiązywały zmiany organizacji ruchu. Ważne jest aby w tym czasie zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe oraz zastosować się do poleceń wydawanych przez policjantów kierujących ruchem. W dniach 31 października i 1 listopada ul. Kusocińskiego w Strzelcach Kraj. będzie dwukierunkowa. Natomiast ul. Przemysłowa będzie jednokierunkowa dla pojazdów jadących od ulicy Wyzwolenia. W Drezdenku od 31 października do 1 listopada wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe. Będą one wyznaczone na ul. Mickiewicza, ul. Milickiej i Stadionie Miejskim, na który będzie można wjechać od ulicy Milickiej, a wyjechać od strony ulicy Mickiewicza.

Policjanci apelują również aby podczas odwiedzania naszych bliskich na cmentarzu pilnować swoich torebek, saszetek, drogich kwiatów i zniczy. Okres Wszystkich Świętych, to czas zwiększonej aktywności tzw. kieszonkowców. Dlatego też należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naszego mienia i zachowaniu uwagi.