Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji ,,Znicz 2016” – na drogach powiatu było bezpiecznie

Data publikacji 03.11.2016

Blisko 120 policjantów czuwało nad bezpieczeństwem kierowców oraz pieszych, w powiecie strzelecko-drezdeneckim, podczas Święta Wszystkich Świętych. Od 31.10 do 02.11, dzięki skutecznym działaniom mundurowych, a także rozważnie jeżdżącym kierowcom nie doszło do żadnego wypadku drogowego. W ocenie policjantów była to jedna z bezpieczniejszych akcji ,,Znicz”.

Dbanie o bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych i rowerzystów to główne zadanie policjantów podczas akcji ,,Znicz”. Od 31 października do 2 listopada na drogach, szczególnie w rejonach cmentarzy, panuje wzmożony ruchu kołowy i pieszy. W tym czasie policjanci muszą szczególnie zadbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Przygotowania do corocznej akcji ,,Znicz” policjanci rozpoczęli już w połowie października. Sprawdzane były ulice w rejonach cmentarzy, aby następnie zaplanować ewentualne zmiany organizacji ruchu drogowego oraz wyznaczyć dodatkowe parkingi. W tegorocznej akcji, strzeleckich policjantów wspierali mundurowi z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, co dało możliwość wyznaczenia dodatkowych punktów kierowania ruchem. Przez trzy dni, o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, dbało blisko 120 policjantów. Dzięki dobrze zaplanowanym a następnie przeprowadzonym działaniom, na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci odnotowani jedynie kilka niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Naczelnik strzeleckiej drogówki asp. szt. Robert Bryk podsumował pracę swoich podwładnych jako bardzo dobrą i skuteczną. Dodał, iż duże słowa uznania należą się także uczestnikom ruchu drogowego, którzy w tym trzydniowym okresie korzystali z drogi bezpiecznie i rozważnie. Podczas intensywnie prowadzonych kontroli stanu trzeźwości, policjanci ujawnili jedynie jednego nietrzeźwego kierowcę. Oznacza to, iż coraz więcej osób, niepewnych swojego stanu trzeźwości, nie wsiada za kierownicę pojazdu.

Dzięki skutecznej akcji Policji, a także rozwadze i ostrożności kierowców oraz pieszych, na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci mają nadzieję, iż przyszłoroczna akcja ,,Znicz”, dzięki wspólnym staraniom mundurowych oraz uczestników ruchu drogowego, będzie równie bezpieczna jak obecna.