Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy

Data publikacji 14.11.2016

Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia. Wiedzą o tym doskonale strzeleccy policjanci, którzy codziennie prowadzą liczne kontrole trzeźwości kierowców. W miniony weekend wpadły trzy osoby, które zdecydowały się zasiąść za kierownicą po alkoholu.

Pomimo licznych apeli, działań profilaktycznych Policji, a także informacji w mediach o wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców, dalej zdarzają się osoby, które decydują się zasiąść za kierownicą po alkoholu. Dlatego też strzeleccy policjanci prowadzą liczne kontrole trzeźwości, aby zapobiec ewentualnym tragediom spowodowanym przez pijanych kierowców.

Słuszność przeprowadzania kontroli trzeźwości potwierdza liczba zatrzymanych w miniony długi weekend /11-13 listopada/, pijanych kierowców. Trzy osoby nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego zdecydowały się zasiąść za kierownicą samochodu po alkoholu. Na szczęście zostały one w porę zatrzymane przez strzeleckich policjantów. Pierwszy nietrzeźwy kierowca wpadł w piątek, podczas nocnych działań mundurowych. W Strzelcach Krajeńskich 20-latek kierował vw golfem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Kolejny pijany kierowca wpadł tej samej nocy w Drezdenku. Miejscowy patrol Policji zauważył osobowego fiata, który jechał slalomem. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Okazało się, iż 30-latek, który siedział za kierownicą miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Trzeci pijany kierowca został zatrzymany do kontroli w sobotę w centrum Strzelec Krajeńskich. 52-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Daihatsu mając w organizmie blisko pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wszystkie osoby, które kierowały pojazdami po alkoholu staną przed sądem. 20- i 30-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia. 52-latek za jazdę w stanie po użyciu alkoholu może ponieść karę aresztu oraz grzywny.