Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prawa jazdy zatrzymane za jazdę z nadmierną prędkością i pod działaniem narkotyków

Data publikacji 16.11.2016

Dużą skutecznością i profesjonalizmem wykazali się strzeleccy policjanci w eliminowaniu z ruchu drogowego nieodpowiedzialnie jeżdżących kierowców. W poniedziałek i wtorek mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy. Pierwsze za kierowanie pod działaniem narkotyków, drugie za nadmierną prędkość.

Corocznie na drogach całego kraju ginie ogromna liczba osób. Większość wypadków spowodowanych jest przez piratów drogowych, którzy zbyt mocno naciskają na pedał gazu albo decydują się kierować pojazdem pod działaniem alkoholu lub narkotyków. Dlatego też strzeleccy policjanci, podczas codziennej służby, prowadzą liczne kontrole drogowe, sprawdzając prędkość oraz stan trzeźwości kierowców.

W poniedziałek /14 listopada/ dużym profesjonalizmem wykazał się strzelecki patrol Policji, który zatrzymał do kontroli drogowej VW Golfa, kierowanego przez młodego mężczyznę. 24-letni kierowca podczas kontroli zachowywał się nerwowo i był rozkojarzony. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy po chwili ujawnili u niego  kilka woreczków z amfetaminą. Młody kierowca został zatrzymany. W toku dalszych czynności okazało się, iż oprócz posiadania narkotyków, znajdował się także pod ich działaniem. Dodatkowo w jego miejscu zamieszkania /woj. zachodniopomorskie/ kryminalni zabezpieczyli marihuanę oraz przyrządy do jej rozdrabniania tzw. młynki. 24-latek stracił prawo jazdy oraz usłyszał trzy zarzuty. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Kolejnym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 65-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. We wtorek /15 listopada/ w miejscowości Rolewice mężczyzna jechał osobowym Seatem z prędkością 106 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Jego nieodpowiedzialną i niebezpieczną jazdę zakończyła strzelecka drogówka. Policjanci zmierzyli prędkość nadjeżdżającego Seata, po czym niezwłocznie zatrzymali go do kontroli. 65-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h stracił prawo jazdy na trzy miesiące oraz został ukarany mandatem w kwocie 400 zł. i 10 pkt. karnych.

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy, swoją dalszą jazdą, mogli doprowadzić do tragedii. Na szczęście ich podróż, w porę zakończyli strzeleccy policjanci, którzy w swojej pracy wykazali się dużą skutecznością i profesjonalizmem.