Bezpieczny ,,andrzejkowy weekend” na drogach - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny ,,andrzejkowy weekend” na drogach

Data publikacji 28.11.2016

W miniony, ,,andrzejkowy weekend” o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dbało blisko 40 policjantów. Dzięki skutecznym działaniom mundurowych na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia.

Ostatni weekend listopada to czas kiedy wiele osób bierze udział w zabawach andrzejkowych. O ich bezpieczeństwo corocznie dbają policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka, których głównym zadaniem jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych oraz brawurowo jeżdżących kierowców.

Od piątku do niedzieli (25-27 listopada) w działaniach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym brało udział blisko 40 policjantów. Strzelecko-drezdeneckich mundurowych, w tym okresie, wspierali policjanci z pododdziałów prewencji z Gorzowa Wielkopolskiego. Duża liczba patroli Policji na drogach działała prewencyjnie na kierowców, którzy w miniony ,,andrzejkowy weekend” jeździli rozważnie, a co za tym idzie bezpiecznie. Cieszy fakt, iż mimo tak wielu przeprowadzonych kontroli prędkości, policjanci nie byli zmuszeni do zatrzymywania kierowcom prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Świadczy to o tym, iż coraz więcej osób wsiadający za kierownicę pojazdu, ma przeświadczenie o konsekwencjach zbyt mocnego naciskania na pedał gazu. Niestety, w miniony weekend, mundurowi musieli zatrzymać uprawnienia kierowcom, którzy zdecydowali się na kierowanie pojazdem po alkoholu. Pierwszy z nich zatrzymany został w sobotni wieczór w Drezdenku. 64-latek kierując osobowym Citroenem miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Jego jazdę zakończyła strzelecka drogówka, która zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy. Kolejną osobą, która zdecydowała się na jazdę po alkoholu był 29-letni kierowca osobowego Volkswagena. W niedzielne popołudnie obywatel Ukrainy mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, w miejscowości Drawiny (gm. Drezdenko) spowodował kolizję drogową. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba. Zniszczeniu uległo jedynie ogrodzenie jednej z posesji. 29-latek, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, stracił prawo jazdy. Obaj mężczyźni, którzy zdecydowali się na kierowanie samochodem po alkoholu staną przed sądem. Grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci podsumowują miniony ,,andrzejkowy weekend” jako bezpieczny. Oprócz zdarzenia drogowego spowodowanego przez obywatela Ukrainy, od piątku do niedzieli doszło jeszcze do trzech niegroźnych kolizji, w których na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń.