Codzienne starania o bezpieczeństwo na drogach - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Codzienne starania o bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 30.11.2016

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to główne zadanie strzelecko-drezdeneckich policjantów. Podczas codziennej służby mundurowi prowadzą szereg działań zmierzających do wyeliminowania z ruchu drogowego niebezpiecznie jeżdżących kierowców.

Najczęściej zgłaszanym postulatem, podczas spotkań przedstawicieli Policji z lokalnym społeczeństwem, jest eliminowanie z ruchu drogowego brawurowych oraz nietrzeźwych kierowców. Dlatego też, codzienna służba strzelecko-drezdeneckich policjantów to ciągła walka z piratami drogowymi.

Każdego dnia mundurowi przeprowadzają liczne kontrole drogowe podczas których sprawdzają prędkość oraz stan trzeźwości kierowców. Chociaż wielokrotnie powtarzane przez policjantów czynności mogłyby wydawać się monotonne, to jednak mundurowi za każdym razem wykonują je starannie, z pełnym profesjonalizmem. Prawidłowo przeprowadzona kontrola drogowa, podczas której policjanci zatrzymają nietrzeźwego lub zbyt szybko jadącego kierowcę, może zapobiec późniejszej tragedii. We wtorek (29 listopada) strzelecko-drezdeneccy policjanci wspierani przez mundurowych z pododdziałów prewencji z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzili działania pn. ,,Trzeźwo, wolno, widocznie”. Liczne patrole Policji zwracały uwagę na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kontrolowani byli kierowcy pojazdów mechanicznych, a także rowerzyści i piesi. Cieszy fakt, iż pomimo przeprowadzonych blisko 100 kontroli trzeźwości, nie odnotowano pijanych osób za kierownicą samochodu. Dobrze wygląda także statystyka związana z zachowaniem dozwolonej prędkości. Wśród kontrolowanych kierowców, nie znalazły się osoby, którym mundurowi musieliby zatrzymać prawo jazdy za zbyt szybką jazdę.

Coraz mniejsza liczba nietrzeźwych i brawurowo jeżdżących kierowców oznacza, iż osoby, wsiadające za kierownicę samochodu, liczą się z tym, że zbyt szybka jazda samochodem lub kierowanie w stanie nietrzeźwości może zakończyć się nie tylko policyjną kontrolą ale także tragedią na drodze.