Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 2,5 promila alkoholu, 104 i 112 km/h w terenie zabudowanym- zatrzymane prawo jazdy kierującym

Data publikacji 28.02.2017

Strzelecka drogówka zatrzymała dwóch kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h jadąc 104 i 112 km/h. Trzeci z nich kierował pojazdem mając ponad 2,5 promile alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Z soboty na niedziele (25-26 lutego br.) w godzinach nocnych patrol ruchu drogowego kończąc swą zmianę będąc na ul. Gorzowskiej w miejscowości Strzelce Krajeńskie, zauważył pojazd, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Pojazd marki Renault został zatrzymany do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 34-letni mieszkaniec gminy Gorzów Wlkp. miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Prawo jazdy zostały zatrzymane a jego pojazd trafił na parking strzeżony. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę ( 26 lutego br.) strzelecka drogówka tym razem będąc w miejscowości Klesno zatrzymała do kontroli drogowej pojazd, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną 50 km/h mając aż 112km/h.  Mieszkańcowi województwa Wielkopolskiego w wieku około 60 lat prawo jazdy zostały zatrzymane na okres 3 miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt.

Następnego dnia w poniedziałek ( 27 lutego br) w godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego będąc w Strzelcach Krajeńskich na ul. Sportowej podczas wykonywania pomiaru prędkości, zauważył pojazd, który ze znaczną prędkością porusza się w kierunku mundurowych. Po namierzeniu urządzeniem pojazdu marki Citroen okazało się, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość, jadać w terenie zabudowanym 104 km/h na tzw. „50”. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej. 54-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt.

Pomimo wielokrotnych apeli ze strony Policji w dalszym ciągu kierowcy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie ze sobą niesie kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz przekraczanie dozwolonej prędkości ponad 2 krotnie w terenie zabudowanym.

Dlatego Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego apelują do kierowców o zdrowy rozsądek i zdjęcie nogi z gazu.

 

 

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.