Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony pojazd o wartości 30 tys. złotych - tego samego dnia odzyskany, 2 -sprawców zatrzymanych

Data publikacji 02.03.2017

Policjanci z Drezdenka po śladach opon trafili do miejsca, gdzie porzucono, wcześniej skradziony pojazd marki Fiat Ducato. Wartość skradzionego mienia szacuje się na 30 tys. złotych. Pojazd tego samego dnia został odzyskany a sprawcy zatrzymani. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (28 lutego br.) około godziny 7:00 służba dyżurna strzeleckiej komendy odebrała telefon ze zgłoszeniem, iż przed chwilą z terenu miejscowości Drezdenko został skradziony pojazd marki Fiat Ducato. Sprawca kradzieży miał oddalić się tym pojazdem w kierunku ulicy Podgórnej w Drezdenku. Poszkodowany oszacował straty na 30 tys. złotych. Dyżurny natychmiast powiadomił policjantów będących w służbie i wysłał ich we wskazane miejsce, aby dokonali penetracji terenu za skradzionym pojazdem. Podczas sprawdzania przyległego terenu udali się drogą leśną w kierunku miejscowości Lubiewo. Na drodze były widoczne ślady opon, które doprowadziły do skrzyżowania dróg prowadzących do miejscowości Drezdenko-Zagórze. Podczas patrolu pobliskich miejscowości policjanci nie ujawnili skradzionego pojazdu. Jednak policjanci nie poddawali się. Tym razem udali się na drogę gruntową prowadzącą z miejscowości Lubiewo-Drawiny, gdzie zauważyli świeże ślady pojazdu prowadzące za jezioro Lubowo. Po przejechaniu kilkuset metrów policjanci zauważyli porzucony pojazd stojący na drodze, prawą stroną znajdujący się w rowie. Był to pojazd, który chwilę wcześniej został skradziony na terenie Drezdenka. Podczas wykonywania czynności przez mundurowych na miejscu zdarzenia, niespodziewanie przyjechał samochód, w którym znajdował się, znany już z wcześniejszych wybryków, mężczyzna, który w pojeździe miał pasy transportowe mogące posłużyć do holowania skradzionego pojazdu. Kryminalni z Drezdenka podjęli decyzję o zatrzymaniu  21-letniego mieszkańca gminy Drezdenko, podejrzanego o kradzież pojazdu. W toku dalszych czynności mundurowi zatrzymali kolejną osobę, która brała udział w kradzieży. 

20 i 21-letni mężczyźni przyznali się za zarzucanych im czynów, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki skutecznej pracy drezdeneckich policjantów pojazd o wartości 30 tysięcy złotych został odzyskany i zwrócony właścicielowi.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.

Ładowanie odtwarzacza...