Odzyskany telefon o wartości prawie 3 tys. złotych - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany telefon o wartości prawie 3 tys. złotych

Data publikacji 15.03.2017

Strzeleccy kryminalni dzięki wnikliwym ustaleniom i solidnie prowadzonym działaniom odzyskali telefon, który w lutym 2017 roku został zgubiony w miejscowości Zwierzyn. Wartość odzyskanego mienia wynosi prawie 3 tys. złotych. Kobieta, u której znaleziono przedmiot twierdziła, że znalazła go i czekała, aż właściciel się zgłosi po odbiór.

Kryminalni  w wyniku własnej pracy operacyjnej pozyskali informację, która wskazywała, że 30-letnia mieszkanka gminy Zwierzyn, może być w posiadaniu telefonu komórkowego typu smartfon o wartości prawie 3 tys. złotych. Policjanci pojechali do jej miejsca zamieszkania. Na miejscu kobieta oświadczyła, że znalazła telefon w miejscowości Zwierzyn. Chciała go zwrócić właścicielowi, lecz czekała, aż się ktoś po niego zgłosi. W najbliższych dniach kobiecie zostanie przedstawiony zarzut przywłaszczenia mienia, a co za tym idzie kara do roku pozbawienia wolności. W dniu 10 marca br. telefon został zabezpieczony i trafi w ręce prawowitego właściciela. Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego w ubiegłym roku odzyskali mienia o wartości ponad 470 tys. złotych.

Policja przypomina

- przywłaszczenie cudzego mienia jest przestępstwem. W myśl art. 284  par 3 kodeksu karnego każdemu kto przywłaszcza rzecz znalezioną, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

 

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.