Bez uprawnień, dokumentów i ponad 2 promile alkoholu - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez uprawnień, dokumentów i ponad 2 promile alkoholu

Data publikacji 28.03.2017

Strzeleccy policjanci w piątek 24 marca br. na jednej z głównych ulic w miejscowości Strzelce Kraj. zatrzymali 58-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który bez uprawnień kierował pojazdem i dokumentów oraz miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek 24 marca 2017 roku mundurowi podczas patrolu miejscowości Strzelce Krajeńskie w godzinach porannych na jednej z głównych ulic zatrzymali do kontroli drogowej pojazd, którego tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierujący znajduje się pod działaniem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej i  uchyleniu szyby przez kierowcę, z pojazdu zaczęła wydobywać się silna woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że 58-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dodatek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kat. B oraz dokumentów od pojazdu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli w pojeździe nie znajduje się pasażer posiadający uprawnienia do kierowania pojazdami kat B, który mógłby przejąć pojazd, zostanie on odholowany na parking strzeżony i będzie oczekiwał na odbiór. W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, brakiem dokumentów oraz uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi kat. B, wobec kierowcy został sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu apelują do kierowców o bezpieczną, zgodną z przepisami, jazdę oraz informują o poważnych konsekwencjach, jakie grożą za ich naruszenie.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.