Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 06.04.2017

W nocy z 1 na 2 kwietnia 2017 na terenie gminy Strzelce Kraj obywatel zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Policjanci po sprawdzeniu stanu trzeźwości 37-letniego mężczyzny stwierdzili, że ma w organizmie 1,28mg/l alkoholu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przez sądem

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny Strzeleckiej Komendy otrzymał informację, że w miejscowości Gardzko obywatel ujął nietrzeźwego kierującego. Jak ustalono, podejrzany jechał pojazdem marki Opel Corsa nagle gwałtownie zjechał na pobocze w miejscowości Gardzko i zatrzymał się. Obywatel zauważywszy gwałtownie zatrzymujący się pojazd, podszedł do niego by sprawdzić czy nic się nie stało. Gdy otworzył drzwi, od razu poczuł wyraźną woń alkoholu. Nie zastanawiając się zabrał kierowcy kluczyki, uniemożliwiając mu w ten sposób dalszą jazdę oraz zadzwonił na Policję. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze Policji sprawdzili stan trzeźwości kierowcy.  37-letni mieszkaniec gminy Stare Kurowo miał w organizmie 1,28 mg/l , tj. 2,68  promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a pojazd trafił na parking strzeżony. Reakcja ze strony obywatela zapobiegła tragedii.

Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania nawet do 10 lat, oraz wysoka grzywna. Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich dziękuje obywatelowi za wzorową postawę. Dzięki szybkiej reakcji ze strony społeczeństwa udało się zapobiec tragedii.

W 2015 roku w powiecie strzelecko-drezdeneckim odnotowano 101 kierujących pojazdami mechanicznymi pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie. Natomiast w roku 2016 Policja odnotowała 59 takich przypadków co wskazuje na to, że obywatele zdają sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje niosą ze sobą łączenie alkoholu bądź środków działających podobnie z kierowaniem pojazdami mechanicznymi.

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.