Bezpieczne Gimnazjum i Moja Komenda - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne Gimnazjum i Moja Komenda

Data publikacji 12.04.2017

Funkcjonariusze strzeleckiej komendy przeprowadzili spotkanie z uczniami oraz gronem nauczycielskim z gimnazjum w Dobiegniewie, które dotyczyło uzależnień, przeciwdziałania alkoholizmowi oraz aspektów prawnych narkomanii. Podczas zebrania omówione zostały zalety aplikacji „Moja Komenda”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób.

11 kwietnia 2017 roku strzeleccy policjanci spotkali się z uczniami oraz gronem nauczycielskim z gimnazjum w Dobiegniewie. Podczas spotkania wygłoszono prelekcję na temat uzależnień, przeciwdziałania alkoholizmowi oraz aspektów prawnych narkomanii. Udział wzięło ponad 150 osób, w przedziale wiekowym od 13-16 lat.  Policjanci przestrzegali młodzież przed zawieraniem podejrzanych znajomości w Internecie. Jednym z tematów było korzystanie z aplikacji na portalach społecznościowych. Omawiając tę kwestię, policjantka zaapelowała, aby nie ulegać sugestii i nie dać się wciągnąć w żadną grę, szczególnie taką, która miałaby zmuszać młodego człowieka do wykonywania różnych zadań, a nawet do samookaleczenia się i zadawania sobie bólu. Profilaktyka w szkołach powiatu strzelecko-drezdeneckiego ma charakter regularnych i systematycznych odwiedzin realizowanych przez sierż. Ewelinę Kowalczyk zajmującą się profilaktyką w ramach zespołu do spraw nieletnich i patologii. Funkcjonariusze nie tylko odpowiadają na zaproszenia i wnioski szkół, również sami wychodzą z inicjatywą i umawiają spotkania edukacyjne z młodzieżą.

Podczas audiencji przedstawiono również zalety korzystania z aplikacji „Moja Komenda”. Pokazano jak łatwo i prosto zainstalować aplikację. Po uruchomieniu aplikacji pokazuje nam najbliżej znajdujące się jednostki policji, z możliwością uruchomienia nawigacji, która pokieruje nas do celu. Poprzez aplikację” ustalić można bardzo szybko, kto jest dzielnicowym oraz która część miasta bądź gminy należy do jego rejonu służbowego.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.