Święta Wielkanocne - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Święta Wielkanocne

Data publikacji 13.04.2017

Okres Świąt Wielkanocnych to czas szczególny, wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Dla policjantów z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, to jednak okres wzmożonych działań prewencyjnych zapewniających poczucie bezpieczeństwa obywateli.

Przygotowania do świąt to czas, w którym supermarkety pękają w szwach. Ścisk oraz tłok są wymarzonym miejscem dla kieszonkowców. Dokonując swojego przestępczego procederu często korzystają z naszego pośpiechu i rozkojarzenia, obserwują, w którą kieszeń wkładamy portfel bądź inne kosztowności. Często działają w grupach, powodując sztuczny tłum, przepychają się koło nas co umożliwia im dokonanie kradzieży. Dlatego funkcjonariusze apelują o zachowanie czujności, nie pozostawianie toreb z zakupami, portfeli bez właściwego nadzoru.

Jeżeli wyjeżdżamy poza miejscowość poprośmy sąsiada, by doglądnął naszego mieszkania. Za każdym razem kiedy wchodzimy/wychodzimy z mieszkania pamiętajmy by zamykać drzwi wejściowe.

Policja przypomina, także o bezpieczeństwie pieszych. Droga ,,na skróty” może przyspieszyć nasz powrót do domu, ale często jest bardzo niebezpieczna i niezgodna z prawem. Kierowcy nie spodziewając się pieszego, na innej części drogi niż przejście dla pieszych, mogą nie być w stanie odpowiednio szybko zareagować i zahamować. Należy pamiętać także, o podstawowych zasadach w ruchu pieszym. Jeżeli zdecydujesz się na przejście na drugą stronę ulicy zrób to na przejściu dla pieszych, ale przedtem rozejrzyj się w lewo i prawo, sprawdź czy nic nie jedzie, wtedy bezpiecznie przejdź na drugą stronę ulicy. Nigdy nie wbiegaj przed jadący pojazd. Dodatkowo należy pamiętać o elementach odblaskowych, które umieszczone na plecaku, torebce bądź kurtce podnoszą nasz poziom bezpieczeństwa na drodze. Brak elementu odblaskowego sprawia, że kierujący dostrzega pieszego lub rowerzystę z odległości zaledwie 30 metrów. Wystarczy mały odblask, a będzie widoczny z 60 metrów.

Strzeleccy policjanci zwracają się również z apelem do kierowców, aby przestrzegali przepisów związanych z dozwoloną prędkością. Pośpiech i zbyt szybka jazda często kończy się stratą prawa jazdy i mandatem, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią uczestników ruchu drogowego.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.