Policjanci uratowali życie kobiecie - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 18.04.2017

40-letnia mieszkanka gminy Dobiegniew próbowała popełnić samobójstwo. Miała nóż przyłożony do gardła. Szybka reakcja mundurowych zapobiegła tragedii, kobieta została uratowana. Aktualnie znajduje się pod opieką lekarską.

W poniedziałek (17 kwietnia br.) przed godz. 19 dyżurny strzeleckiej komendy skierował patrol funkcjonariuszy na interwencję do jednej z miejscowości gminy Dobiegniew, do awanturującej się kobiety. Po przyjeździe na miejsce patrol w rozmowie ze zgłaszającym ustalił, że jego 40-letnia konkubina, znajduje się pod działaniem alkoholu i nie potrafi opanować swojego zachowania. Z wnętrza budynku słychać było przeraźliwe krzyki kobiety. Policjanci po wejściu do budynku zauważyli odłamki szkła leżące na podłodze. Z jednego z pokoi dobiegały niepokojące odgłosy. Przed wejściem do pokoju mundurowi poinformowali osobę, że są policjantami i chcą wejść do środka, żeby z nią porozmawiać. Kobieta zagroziła im, że jeśli wejdą do pokoju odbierze sobie życie. Sytuacja była bardzo napięta to jednak dzielnicowy st. sierż. Marcin Wichrowski wraz z funkcjonariuszem zachowali zimną krew. Podczas wejścia do pokoju mundurowi zachowywali się z odpowiednim wyczuciem. Ostatecznie wykorzystując nieuwagę kobiety, małymi kroczkami policjantka podeszła do kobiety i z bliskiej odległości, złapała kobietę za rękę, odbierając jej nóż.

Funkcjonariusze przekazali 40-letnią kobietę przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, którzy zabrali niedoszłą samobójczynię do szpitala. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkance gminy Dobiegniew nic poważnego się nie stało.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.