Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

Data publikacji 26.04.2017

25 kwietnia br. obywatel gminy Strzelce Krajeńskie ujął nietrzeźwą kierującą, która niemal spowodowała kolizję drogową. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że sprawczyni miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przez sądem.

W dniu 25 kwietnia 2017 rok dyżurny Strzeleckiej Komendy uzyskał informację, że w rejonie m-ci Gardzko doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalono pojazd marki Honda poruszał się po drodze zygzakiem i w efekcie końcowym wjechał do przydrożnego rowu. Jadący za tym pojazdem świadek zdarzenia zatrzymał się by pomóc potrzebującej osobie. Z uszkodzonego pojazdu wyszła kobieta, która miała problemy z utrzymaniem się na nogach. O zaistniałej sytuacji natychmiast powiadomił Policję. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze Policji sprawdzili stan trzeźwości kierującej. 65-letnia mieszkanka Szczecina miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującej, a pojazd trafił na parking strzeżony.

Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat, oraz wysoka grzywna. Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich dziękuje obywatelowi za wzorową postawę. Dzięki szybkiej reakcji ze strony społeczeństwa udało się zapobiec kolejnej tragedii.

 

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Krajeńskich