Obywatelu wstąp w nasze szeregi- czyli służba w Policji - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelu wstąp w nasze szeregi- czyli służba w Policji

Data publikacji 27.04.2017

Do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich przybyły osoby zainteresowane służbą w Policji. Podczas spotkania omawiane były warunki przyjęcia oraz możliwości jakie daje nam służba w Policji. Podczas spotkania rozdane zostały kwestionariusze osobowe.

W czwartek (27 kwietnia br.) o godzinie 10:00 Komendę Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich odwiedziły osoby, które były zainteresowane służbą w Policji. W spotkaniu wziął udział Specjalista Zespołu ds. Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj. pan Grzegorz Fil, który omawiał warunki rekrutacyjne przyjęcia do jednostki Policji, a także wymagane dokumenty, które można składać w KPP w Strzelcach Kraj. Podczas spotkania omówione zostały poszczególne etapy rekrutacji oraz możliwości jakie daje nam służba w Policji. Każdy nowo przyjęty policjant musi odbyć szkolenie podstawowe w szkole policji w Pile lub Słupsku. Po zakończonym szkoleniu czeka go ponowne szkolenie tzw. adaptacja zawodowa podczas, której policjant nabywa doświadczenia w pełnieniu służby w Policji. Następnie policjant powraca do macierzystej jednostki, gdzie będzie pełnił służbę w wyznaczonych mu wydziałach takich jak: Wydział Prewencji czy Ruchu Drogowego. Na każde zadane pytanie ze strony uczestników została udzielona wyczerpująca wypowiedź.

Podczas spotkania rozdane zostały kwestionariusze osobowe kandydata do służby w Policji. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze. Każda osoba, która chce wstąpić w szeregi Policji, może złożyć wymagane dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Kraj. bądź uzyskać niezbędne informacje pod numerem tel. (095) 763 08 70.

 

 

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.