Bezpieczny majowy weekend 2017 - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny majowy weekend 2017

Data publikacji 28.04.2017

Od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze strzeleckiej drogówki będą prowadzili działania "Bezpieczny weekend – Majowy weekend 2017". Wzmożone działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą chcieli spędzić tych kilka majowych dni w ciszy i spokoju.

Podczas weekendu majowego należy się spodziewać częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci z wydziału Ruchu Drogowego będą eliminować z dróg piratów drogowych, którzy w rażący sposób będą łamać przepisy ruchu drogowego. Należy się także spodziewać częstych  kontroli stanu trzeźwości. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego, zależy w głównej mierze od nas samych.

Apelujemy, do kierowców aby zwrócili szczególną uwagę na pieszych, którzy po zmroku, na źle oświetlonych drogach są słabo widoczni. Zachowajmy ostrożność, przejeżdżając po zmroku przez małe miejscowości, szczególnie w okolicach przejść dla pieszych czy przystanków.  Ważne jest, aby piesi, którzy muszą się poruszać jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe. Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze.

Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Policja przypomina, że na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego w każdej jednostce Policji znajduje się urządzenie Alco-blow, które pozwoli nam na zbadanie stanu trzeźwości.  

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.