Policjanci znakowali rowery - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci znakowali rowery

Data publikacji 05.05.2017

Kilkadziesiąt oznakowanych rowerów to bilans wspólnej akcji strzeleckich policjantów i stowarzyszenia „Razem dla Strzelec”. W ramach działań mundurowi znakowali rowery, edukowali cyklistów w jaki sposób skutecznie zabezpieczyć jednoślady przed kradzieżą oraz jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

W dniu 29 kwietnia br. w godzinach od 10:00 do 12:00 w Strzelcach Krajeńskich na skwerze przy rondzie odbyła się akcja znakowania rowerów, która została zorganizowana wspólnie ze stowarzyszeniem „ Razem dla Strzelec”. Rozpoczął się sezon rowerowy dlatego, mundurowi zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów i ich jednośladów. Podczas akcji oznakowano kilkadziesiąt rowerów, omówiono kilka podstawowych zasad bezpiecznej jazdy. Ponadto każdy rowerzysta mógł skorzystać z darmowego przeglądu technicznego roweru.

Jednoślady możemy spotkać na każdym kroku, są coraz częstszym środkiem komunikacji. Zdarza się, że ich wartość to nawet kilkanaście tysięcy złotych.  Dlatego, jeżeli nie korzystamy z jednośladu warto wnieść go do pomieszczenia, a klatkę schodową zamknąć.  Warto zadbać o dodatkowe wyposażenie, które uniemożliwi szybką kradzież jednośladu.  Pamiętajmy, że to złodziej obserwuje nas, a nie my jego, dlatego nawet kilkusekundowa nieobecność właściciela to dla złodzieja doskonała okazja do kradzieży. Dobrze też zrobić zdjęcie jednośladu oraz trzymać całą dokumentację z jego zakupu, ponieważ w przypadku kradzieży znacznie ułatwi to jego odnalezienie i indentyfikację. 

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.