Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie majówki- 2 zatrzymanych nietrzeźwych rowerzystów a także motorowerzysta i motocyklista oraz jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 05.05.2017

Podczas długiego majowego weekendu policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 2 nietrzeźwych rowerzystów, motorowerzystę i motocyklistę oraz jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Przez cały ten czas mundurowi dbali o bezpieczeństwo na naszych drogach eliminując z nich nietrzeźwych kierujących.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Zwierzyn, który w piątek 28 kwietnia br. w godzinach popołudniowych jechał motorowerem całą szerokością drogi bez kasku ochronnego. Mundurowi, gdy zauważyli kierującego natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo przewoził pasażera, który również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wobec kierującego mundurowi skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zdarzenia doszło w dniu 29 kwietnia 2017 roku. Dyżurny strzeleckiej komendy uzyskał informację, że w miejscowości Zwierzyn doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, na miejscu zastali motocyklistę, który, jak oświadczył, podczas wjazdu do jednej z posesji ze względu na zły stan drogi stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Policjanci w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Gdy mężczyzna zorientował się zaczął uciekać przed mundurowymi, lecz po chwili został zatrzymany. 44-letni mieszkaniec gminy Zwierzyn odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym został przetransportowany do Szpitala w Drezdenku, gdzie została mu pobrana krew. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Rowerzyści są grupą, która jest szczególnie narażona na poważne w skutkach wypadki. W wielu przypadkach zdarzenia z ich udziałem kończą się tragicznie. Niestety sami miłośnicy jednośladów często ponoszą odpowiedzialność za wiele wypadków ze swoim udziałem.

W dniu 30 kwietnia br. mundurowi patrolując miejscowość Drezdenko zauważyli na jednej z głównych ulic rowerzystę, który nie korzysta z wyznaczonej ścieżki rowerowej. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, policjanci wyczuli do niego wyraźną woń alkoholu wydobywającą się z ust. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że 30-letni mieszkaniec gminy Drezdenka ma ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, nakazali prowadzić rower po chodniku. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Ponadto grozi mu grzywna do 5 tys. złotych i zakaz jazdy rowerem

W Święto Pracy tj. 1 maja br. na terenie gminy Drezdenko mundurowi zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Tym razem 34-letni mieszkaniec Krzyża Wlkp. miał prawie promil alkoholu. Również za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Na zakończenie długiego, pracowitego weekendu majowego policjanci z Ruchu Drogowego zatrzymali w miejscowości Dobiegniew, kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość jadąc 106 km/h na tzw. „50”.  33-letniemu mieszkańcowi Gorzowa Wlkp. policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości  400 złotych  i 10 pkt. karnych.

Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego przestrzegają kierujących przed brawurową jazdą a w szczególności przed wsiadaniem za „kółko” w stanie nietrzeźwości.

 

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj.