Zderzenie samochodu osobowego z szynobusem - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie samochodu osobowego z szynobusem

Data publikacji 08.05.2017

W czwartek w miejscowości Górki Noteckie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z szynobusem. Na szczęście, w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał. 23-letnia sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

W czwartek  ( 4 maja br.) około godziny 16:00 Dyżurny Strzeleckiej Komendy uzyskał informacje, że w miejscowości Górki Noteckie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z szynobusem. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 23-letnia mieszkanka gminy Zwierzyn, podczas zbliżania się do przejazdu kolejowego, nie dostosowała się do znaku STOP i nie upewniła się, co do możliwości przejazdu przez przejazd kolejowy. Podczas wjeżdżania na torowisko nie zauważyła jadącego z lewej strony szynobusu, uderzając go w jego prawy bok. W obu pojazdach oprócz kierujących nie znajdowali się pasażerowie.

Z uwagi na fakt, iż kierująca pojazdem VW Passat  nie zachowała należytej ostrożności, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu szynobusowi została ukarana mandatem karnym w wysokości  500 złotych.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP Strzelce Kraj.