Policjanci promują bezpieczną jazdę wśród dzieci - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promują bezpieczną jazdę wśród dzieci

Data publikacji 11.05.2017

Strzeleccy policjanci, korzystając z okazji odbywającego się Lubuskiego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych, promowali wśród dzieci zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Cenne rady policjantów z pewnością zwiększą poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Zapewnianie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego to najważniejsze zadanie strzeleckich policjantów. Dlatego też, oprócz czuwania nad bezpieczeństwem bezpośrednio na drodze, mundurowi organizują wiele spotkań z dziećmi i młodzieżą, podczas których przekazują najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z dróg.

W środę (10 maja) strzeleccy policjanci mieli kolejną okazję do spotkania z najmłodszymi. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich odbywał się Lubuskie Mityng Kolarski Olimpiad Specjalnych, podczas którego jedną z atrakcji było spotkania ze stróżami prawa. Dzieci mogły przekonać się na własnej skórze co dzieje się z człowiekiem podczas zderzenia czołowego pojazdu, dzięki przygotowanemu przez policjantów specjalnemu symulatorowi. Ponadto miały możliwość założenia specjalnych alkogogli oraz narkogogli, które przedstawiają świat widziany przez osobę znajdującą się pod działaniem alkoholu i narkotyków. Szok i niedowierzanie u dzieci wywołały trudności w wykonaniu podstawowych ruchów, gdy spoglądały na świat przez gogle.

Spotkanie policjantów z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego przebiegło w miłej atmosferze i niejednokrotnie wywołało uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i mundurowych. Na zakończenie spotkania policjanci obdarowali swoich młodych słuchaczy elementami odblaskowymi, które jeszcze bardziej poprawią ich bezpieczeństwo na drodze.

 

sierż. Sebastian Warzecha

KPP w Strzelcach Kraj