Szybko ustaleni i zatrzymani za kradzieże na cmentarzach - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybko ustaleni i zatrzymani za kradzieże na cmentarzach

Data publikacji 19.10.2017

Strzeleccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżami na cmentarzach. 32-latek i jego o trzy lata młodszy kompan dokonywali na kilku cmentarzach w powiecie strzelecko-drezdeneckim kradzieży metalowych elementów z nagrobków, które następnie sprzedawali jako złom. Dzięki skutecznej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego strzeleckiej komendy dwaj podejrzani o te przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca ponieważ straty, jakie sprawcy spowodowali na cmentarzach w kilku miejscowościach sięgają kwoty kilku tysięcy złotych. Jak się okazało osoby za to odpowiedzialne sprzedali skradzione elementy metalowe /krzyże, napisy, figurki/ w punkcie skupu złomu za kwotę 200 zł.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali kilka zgłoszeń od mieszkańców powiatu dotyczących braku na grobach elementów metalowych. Były to najczęściej krzyże, napisy i figurki. Zgłoszenia dotyczyły cmentarzy w Strzelcach Krajeńskich, Bobrówku i Zwierzynie. Nad sprawą od początku pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy wykonali wiele czynności, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać osoby odpowiedzialne za kradzieże. Kryminalni przesłuchali wielu świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Dużą rolę odegrały również ustalenia operacyjne. Na efekty tak zakrojonych działań nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek /16 października/ policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu.  32-latek i jego o trzy lata młodszy kompan trafili do policyjnego aresztu. W mieszkaniu jednego z nich kryminalni zabezpieczyli również amfetaminę. Obaj usłyszeli w sumie 10 zarzutów kradzieży, a jeden z nich posiadania narkotyków i oszustwa. 29-latek poniesie również konsekwencje za wcześniejsze przestępstwo, za które był poszukiwany. Skradzione elementy z nagrobków policjanci zabezpieczyli na jednym z punktów skupu złomu. Oględziny potwierdziły, że pochodzą z co najmniej kilku nagrobków. Za kradzież 32 i 29-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast  pokrzywdzonych może być więcej ponieważ zgłaszają się kolejne osoby z informacjami dotyczącymi podobnych kradzieży.

Ładowanie odtwarzacza...