Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Boże Narodzenie” ruszyła na drogach Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

Data publikacji 22.12.2017

W okresie od 22 do 26 grudnia strzeleccy policjanci prowadzą działania pn. „Boże Narodzenie”. W tym czasie na drogach powiatu bezpieczeństwa będą pilnowali mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wspomagani policjantami z pozostałych pionów. Policjanci będą sprawdzać m.in. trzeźwość i prędkość kierowców poruszających się w tym czasie po drogach powiatu

Każdego roku okres świąt wiąże się ze wzmożonym ruchem na drodze. Wiele osób, w tym właśnie czasie, odwiedza najbliższych korzystając „z wolnego” od pracy. Święta Bożego Narodzenia są bez wątpienia najbardziej rodzinne, jednak coraz więcej osób postanawia spędzić je np. nad morzem, czy w górach w prywatnych pensjonatach. Obie formy spędzania świąt powodują, że na drogach całego kraju obserwujemy wzmożony ruch, który w połączeniu z zimowymi warunkami wymaga od kierowców szczególnej uwagi i rozsądku. Działania „Boże Narodzenie”, mają na celu zapewnienie płynności ruchu oraz bezpieczeństwa poprzez eliminowanie z dróg osób popełniających niebezpieczne wykroczenia i przestępstwa.

W czasie kilkudniowych działań policjanci będą sprawdzili przede wszystkim trzeźwość kierujących, prędkość, sposób przewożenia pasażerów i stan techniczny pojazdów. Policjanci są po to, aby pomagać zmotoryzowanym jednak ci, którzy nie będą stosowali się do przepisów musza liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy, aby przed wyjazdem sprawdzić auto, którym będziemy podróżowali. Wymiana opon na zimowe, sprawdzenie oświetlenia, czy uzupełnienie płynów eksploatacyjnych, to proste czynności, które jednak mogą mieć istotny wpływ na bezpieczeństwo.

Ładowanie odtwarzacza...