Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Eliminujemy nietrzeźwych kierowców – rekordzista miał prawie 4 promile!

W miniony weekend policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców. Wszyscy w chwili zatrzymania kierowali pojazdami mechanicznymi. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie cztery promile! Jak widać są jeszcze osoby, które nie zdają sobie sprawy z ryzyka jakie niesie ze sobą taka jazda i niebezpieczeństwa, jakie powodują. Każdy, kto decyduje się usiąść za kierownicę w takim stanie musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Każdego dnia, tylko na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, policjanci zatrzymują kolejne osoby, które pomimo, że znajdują się pod działaniem alkoholu wsiadają za kierownicę. Cieszy na pewno fakt, że przy coraz większej liczbie policyjnych badań na zawartość alkoholu, spada liczba kierowców pod jego działaniem. To dobra informacja, jednak liczba nietrzeźwych za kierownicą nadal jest zbyt duża. Trzeba pamiętać, że każdy taki kierowca, to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Dlatego stan trzeźwości, to jeden z elementów, któremu bacznie przyglądają się policjanci, nie tylko z Wydziału Ruchu Drogowego.

W miniony weekend mundurowi ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa zatrzymali 5 kierowców pojazdów mechanicznych znajdujących się pod działaniem alkoholu.

  • W nocy z soboty na niedzielę około godziny 1:20 na ul. Mickiewicza w Strzelcach Krajeńskich uwagę dzielnicowych zwrócił jadący całą szerokością jezdni ford. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że kierowcą był 47-letni obywatel Niemiec. Wstępne badanie wykazało, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Pobrana została również jego krew do dalszych badań.
  • O godzinie 10:30 w Przysiece policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. Policyjny alkomat wskazał, że 59-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. 
  • Również tego samego dnia na drodze pomiędzy miejscowościami Sowia Góra –Lubiatów /gm. Drezdenko/ swoją jazdę zakończył
    37-letni kierowca nissana, który jak się okazało był niechlubnym rekordzistą. Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Jego skrajnie niebezpieczna jazdę przerwali dzielnicowi z Drezdenka.
  • Ponad 2 promile miał z kolei 35-letni motorowerzysta zatrzymany do kontroli  drogowej w Wielisławicach /gm. Strzelce Kraj./ przez policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego.
  • Kolejnym nietrzeźwym kierowcą wyeliminowanym z ruchu był 60-latek zatrzymany do kontroli w Starym Kurowie. Mężczyzna kierował oplem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.  

Przypominamy, że:

Kierowca prowadzący pojazd mechaniczny przy zawartości alkoholu w organizmie, która wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 do 0,5 promila popełnia wykroczenie z art. 87 kodeksu wykroczeń za które grozi kara grzywny do 5 tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów. Prowadzenie auta w przypadku, kiedy zawartość alkoholu przekracza 0,5 promila jest już przestępstwem (art. 178a kodeksu karnego). Grozi za to nawet do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.