Wypiłeś? Sprawdź przed wyjazdem stan trzeźwości. - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypiłeś? Sprawdź przed wyjazdem stan trzeźwości.

Data publikacji 04.05.2018

W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, jak również w Komisariacie Policji w Drezdenku i Posterunku w Dobiegniewie dostępne są urządzenia do badania stanu trzeźwości. Dzięki alko-blow, bo taką noszą nazwę, każdy w łatwy sposób sprawdzi, czy może bezpiecznie usiąść za kierownicę. Podobne urządzenia dostępne są w większości jednostek Policji na terenie całego kraju.

Codzienna praca policjantów pokazuje, że „wczorajsi” kierowcy stanowią duży odsetek spośród wszystkich zatrzymanych na podwójnym gazie. Dlatego ogólnodostępne urządzenie do szybkiego sprawdzenia stanu trzeźwości jest dobrym rozwiązaniem w przypadku, kiedy nie mamy pewności, czy możemy bezpiecznie usiąść za kierownicę. Dzięki takiemu sprawdzeniu stanu trzeźwości mamy pewność, że będziemy bezpiecznie kierować, bez negatywnych konsekwencji. Takie sprawdzenia, to nie przejaw nadgorliwości, ale świadectwo naszej odpowiedzialności za bezpieczeństwo. Niestety nie wszyscy wykazują się takimi cechami. Negatywnym przykładem jest sytuacja ze Strzelec Krajeńskich z czwartku /3 maja br/, kiedy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowcę citroena, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wsiadł do samochodu, aby „podjechać” kilkaset metrów do sklepu, bo zabrakło mu papierosów. Teraz będzie odpowiadał za przestępstwo, jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości. 

 

Pamiętaj! Jeżeli piłeś wcześniej alkohol, a nie jesteś pewien, czy możesz bezpiecznie usiąść za kierownicę, przyjdź lub poproś kogoś z rodziny, czy znajomych o pomoc w dojechaniu do jednostki Policji, aby sprawdzić stan trzeźwości.