Wspólne obchody dnia dziecka - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne obchody dnia dziecka

Data publikacji 30.05.2018

Strzeleccy policjanci wspólnie z motocyklistami z Klubu Blue Knights Poland, na festynie z okazji dnia dziecka, zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzelcach Krajeńskich, zainicjowali zabawy, pokaz sprzętu policyjnego, motocykli oraz wręczyli dzieciom odblaski. Spotkanie z dziećmi było kolejną okazją do promowania bezpieczeństwa wśród młodzieży i dzieci.

Wczoraj /29 maja/ policjanci ze Strzelec Krajeńskich wraz z motocyklistami z Klubu Motocyklowego Blue Knights Poland odwiedzili dzieci i młodzież, również niepełnosprawną, ze Strzeleckiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas festynu zorganizowanego z okazji dnia dziecka. Podczas spotkania policjanci przypominali najmłodszym jak bezpiecznie spędzać czas w szkole, na podwórku czy też nad jeziorem, nad morzem podczas wakacji, które zbliżają się dużymi krokami. Przypomniano również o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Wśród atrakcji, jakie przygotowali mundurowi, dużym zainteresowaniem cieszyło się przejście przez tor przeszkód gdy dzieci miały założone na oczach alkogogle i narkogogle i mogły poczuć się jak osoby po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Dzieci były również zachwycone pokazem sprzętu policyjnego oraz motocyklami, którymi na spotkanie przyjechali Błękitni Rycerze z Klubu Motocyklowego. Członkami klubu są obecni i byli stróże prawa, którzy chętnie uczestniczą w akcjach organizowanych w celu podniesienia bezpieczeństwa dzieci. 
W trakcie spotkania dzieci i młodzież, również ci, którzy samodzielnie nie mogą chodzić, otrzymali w prezencji opaski odblaskowe aby każdego dnia było ich widać podczas drogi do lub ze szkoły oraz podczas wieczornych spacerów.
Podczas spotkania na twarzach podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego było widać mnóstwo radości i uśmiechu, co dla policjantów i motocyklistów było najlepszym podziękowaniem, bo uśmiech dzieci daje dużo satysfakcji. 

Opracowała:
st. sierż. Ewelina Kowalczyk
Wydział Prewencji 
KPP w Strzelcach Krajeńskich