Wyłoniono zwycięzcę konkursu „Bezpieczne wakacje z Lupo” - Aktualności - KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłoniono zwycięzcę konkursu „Bezpieczne wakacje z Lupo”

Data publikacji 08.06.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zorganizowali konkurs pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Zmagania promujące bezpieczeństwo dzieci były dedykowane dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych. Po bardzo wyrównanej rywalizacji, wyłoniono najlepszych. Najważniejszy, jednak dla dzieci był sam udział w konkursie i możliwość podniesienia swojej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa.

Eliminacje powiatowe odbyły się w ramach prowadzonego programu prewencyjnego pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”, którego głównymi założeniami jest:

● ograniczenie przestępczości i demoralizacji nieletnich oraz innych zjawisk   patologicznych wśród dzieci i młodzieży.

● przeciwdziałanie przemocy (w tym cyberprzemocy)

● przypominanie zasad ruch drogowego i udzielania pierwszej pomocy

● przeciwdziałanie uzależnieniom i propagowanie zdrowego stylu życia.

● pierwsza pomoc

Zmagania uczniów poprzedzone były spotkaniami z policjantami, w trakcie których mundurowi  przygotowywali dzieci do turnieju rozmawiając z nimi na tematy związane z bezpiecznym sposobem spędzania czasu. Jak się okazało, nasze wspólne spotkania oraz wiedza uczniów przyczyniły się do bardzo wysokiego poziomu ich wiedzy. W sumie w piątkowych zmaganiach wzięli udział przedstawiciele większości szkół powiatu. Uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy. Test składał się z pytań z zakresu ruchu drogowego, wiedzy ogólnej, czy wreszcie udzielania pierwszej pomocy. Po kilkudziesięciu minutowym zmaganiu zwycięzcą turnieju została Małgorzata Drelich ze Szkoły Podstawowej w Zwierzynie. Drugie miejsce zajął Wiktor Grudka ze Szkoły Podstawowej w Tucznie, natomiast trzecie miejsce zajął Bartosz Pokora ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Na wszystkich uczestników zabawy czekały pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody, które dzieci odebrały z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich mł. insp. Tomasza Zgirskiego. Organizację konkursu wsparło Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich i Urząd Miejski w Drezdenku.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy!