Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ma tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze. Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za niebezpieczną jazdę.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali kolejne uprawnienia za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. We wtorek /17 lipca br./ wpadli dwaj kierowcy, którzy jechali o ponad 50 km/h za szybko. Ich nieodpowiedzialna jazda skończyła się dla nich zatrzymaniem praw jazdy, mandatami i punktami karnymi. Od początku roku, tylko na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, policjanci ujawnili już 63 takie przypadki.

Brawura, a w szczególności bagatelizowanie przepisów szczególnie tych związanych z niedostosowaniem prędkości, to główna przyczyna wypadków drogowych. Szczególnie istotne dla bezpieczeństwa jest dostosowanie prędkości w terenie zabudowanym. Ma to związek z faktem, że kierowca jadący przez obszar zabudowany i znacząco przekraczający dopuszczalną prędkość powoduje bezpośrednie zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. A przecież piesi, czy rowerzyści są szczególnie narażeni na poważne obrażenia. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku nie chroni ich karoseria, poduszki, czy pasy bezpieczeństwa.  Dlatego tak ważne jest, aby kierowcy jadąc przez obszar zabudowany stosowali się do przepisów.

Niestety nie wszyscy mają  świadomość, jakie zagrożenia wynikają ze zbyt szybkiej jazdy. Tylko we worek /17 lipca br./ mundurowi ze strzeleckiej drogówki zatrzymali uprawnienia na trzy miesiące dwóm kierowcom za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj zostali zatrzymani do kontroli drogowej na ulicy Gorzowskiej w Dobiegniewie. Dzięki interwencji policjantów czeka ich teraz trzy miesiące przerwy w prowadzenie samochodu. Nie mniej dotkliwymi konsekwencjami niebezpiecznej jazdy są również mandaty i punkty karne, którymi zostali ukarani. Od początku roku, policjanci  ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 63 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.