Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna praca, jeden cel – bezpieczeństwo dzieci i młodzieży

Data publikacji 23.07.2018

Szefowie strzeleckich policjantów i strażaków mł. insp. Tomasz Zgirski i bryg. Tomasz Górniak osobiście weryfikowali przygotowanie miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Wspólne kontrole, w których udział wzięli również Starosta Strzelecko-Drezdenecki Edward Tyranowicz i Wicestarosta Bogusław Kierus oraz przedstawiciele Straży Leśnej, miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Dzięki wspólnej pracy rodzice, opiekunowie, a przede wszystkim dzieci mają pewność, że wypoczynek będzie udany i bezpieczny.

Wakacje w pełni. Wiele młodych osób spędza je na różnego rodzaju koloniach i obozach. Ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania miejsca, w którym wypoczywają oraz od osób, które sprawują nad nimi opiekę. A przecież zagrożeń jest wiele. Młodzi ludzie w czasie przerwy od nauki są szczególnie podatni na różnego rodzaju zagrożenia. Dlatego ważne jest, aby służby, instytucje, ale również opiekunowie i rodzice stanęli na wysokości zadania. Do tego potrzebna jest wspólna troska i praca do tego, aby letnie wypoczynek kojarzył się wyłącznie z przygodą i wypoczynkiem.

Jednym z kluczowych zadań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji są kontrole miejsc w których wypoczynek odbywa się w sposób zorganizowany. Kolonie, obozy harcerskie, to najbardziej popularne i lubiane przez najmłodszych formy letniego wypoczynku. Duża liczba jezior i lasów w powiecie strzelecko-drezdeneckim sprawia, że z takiej formy spędzania wakacji korzysta bardzo wielu młodych ludzi. Aby ich bezpieczeństwo, nawet w najmniejszej mierze nie było zagrożone, policjanci  i strażacy intensywnie pracują. Nasze działania rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami. Wówczas mundurowi przypominali w trakcie wielu spotkań w szkołach o sposobach bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Jednak największa praca w tym zakresie to trwające wakacje. Tylko w  pierwszych dnia lipca, policjanci i strażacy sprawdzili kilka miejsc, gdzie dzieci i młodzież wypoczywa na koloniach i obozach harcerskich. W piątek /20 lipca 2018 r./ szef strzeleckich policjantów mł. insp. Tomasz Zgirski wspólnie z p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. bryg. Tomaszem Górniakiem oraz przedstawicielami straży leśnej i samorządu kontrolowali sposób przygotowania obozowisk harcerskich na terenie gminy Drezdenko. W czasie takich kontroli sprawdzany jest sposób przygotowania na wypadek niebezpiecznych sytuacji takich jak np. burza, czy pożar oraz związana z nimi sprawna ewakuacja. Mundurowi bardzo poważnie podchodzą również do wymogów formalnych, które organizator musi spełnić. Bo tylko te wszystkie kwestie, razem spełnione dają gwarancje bezpiecznego wypoczynku.