KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Wyłoniono zwycięzcę konkursu „Bezpieczne wakacje z Lupo”

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich zorganizowali konkurs pn. „Bezpieczne wakacje z Lupo”. Zmagania promujące bezpieczeństwo dzieci były dedykowane dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych. Po bardzo wyrównanej rywalizacji, wyłoniono najlepszych. Najważniejszy, jednak dla dzieci był sam udział w konkursie i możliwość podniesienia swojej wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa.

 2. Mniejsza prędkość, większe bezpieczeństwo – Motocyklisto nie daj się zabić na drodze!

  Piękne maszyny ze wspaniałymi osiągami, to wszystko zachęca do jazdy motocyklem. Aby jednak przygoda z jednośladem nie zakończyła się tragedią pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku. Z całą pewnością nie pamiętał o tym motocyklista zatrzymany przez drogówkę na drodze krajowej nr 22. Prędkość z jaką pędził, to ponad 180 km/h. Niebezpieczną jazdę nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

 3. O bezpieczeństwo rowerzystów dbamy na okrągło

  Kilkudziesięciu młodych rowerzystów wzięło udział w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie zorganizowanym w Drezdenku /pow. strzelecko-drezdenecki/. Cel – to przede wszystkim promocja bezpiecznych zachowań na drodze. Bo przecież młodzi ludzie, za kilka lat będą kierowcami, dlatego ważne jest, aby uczyć zasad bezpieczeństwa jak najwcześniej. W tym przypadku warto przytoczyć przysłowie: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

 4. Świadek zgłosił, policjanci błyskawicznie interweniowali - pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności

  Kompletnym brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 41-letni kierowca, który we wtorek (8 maja) staranował swoim autem znak drogowy na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna był kompletnie pijany. Wcześniej jednak próbując uniknąć odpowiedzialności 41-latek uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki reakcji świadków i ustaleniom policjantów ze Strzelec Krajeńskich, mężczyzna który próbował się ukryć w jednym z mieszkań, został zatrzymany i usłyszał już zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości.

 5. Zapinaj pasy! One ratują życie

  Ważną częścią pracy policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa w czasie długiego, majowego weekendu są kontrole sposobu przewożenia osób. To właśnie prawidłowo zapięte pasy, a w przypadku dzieci również foteliki, zapewniają większe bezpieczeństwo w sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku. Dlatego policjanci skrupulatnie sprawdzają w jaki sposób kierowcy i pasażerowie podchodzą do tych przepisów.

 6. Wypiłeś? Sprawdź przed wyjazdem stan trzeźwości.

  W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, jak również w Komisariacie Policji w Drezdenku i Posterunku w Dobiegniewie dostępne są urządzenia do badania stanu trzeźwości. Dzięki alko-blow, bo taką noszą nazwę, każdy w łatwy sposób sprawdzi, czy może bezpiecznie usiąść za kierownicę. Podobne urządzenia dostępne są w większości jednostek Policji na terenie całego kraju.

 7. Zlekceważyli przepisy, zlekceważyli ostrzeżenia – policjanci zatrzymali im prawa jazdy

  Dwóch kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Jest, to informacja podsumowująca zaledwie pierwsze dni działań „majówka” i to tylko na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Obaj kierowcy oprócz, zatrzymanych uprawnień zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Przypominamy, że niedostosowanie prędkości jest główną przyczyną wypadków, dlatego policjanci szczególnie uważnie będą przyglądali się przestrzeganiu przepisów związanych z prędkością.

 8. Pomocni dla kierowców, bezwzględni dla piratów drogowych - działania Lubuskiej Policji w majowy weekend

  Rozpoczyna się „majówka” - pierwsze urlopy i związane z nimi wyjazdy. Dla lubuskich policjantów oznacza to wzmożone działania nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu. Policjanci drogówki sprawdzać będą trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów, a także reagować na przypadki łamania prawa oraz niebezpiecznej jazdy. Sprzymierzeńcami naszych majowych podróży niech będą rozsądek i wyobraźnia, przejawiająca się zwłaszcza przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego.

 9. NIE DAJ SIĘ ZABIĆ NA DRODZE

  Po drogowej kontroli gaz do dechy? Nic bardziej mylnego. Za kilka kilometrów może stać kolejny patrol, który zdyscyplinuje nieodpowiedzialnych kierowców. To właśnie działania kaskadowe, które w środę prowadzone są w całym regionie. Mają one być skutecznym narzędziem w walce z drogowymi piratami. Policjanci za Strzelec prowadzą je na krajowej 22- głównym szlaku komunikacyjnym województwa lubuskiego.

 10. Sezon na moto – sezon na bezpieczeństwo

  Policjanci z drogówki wsiadają na motocykle i ruszają w patrol. Policyjne jednoślady już od kilku dni możemy zobaczyć na drogach w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Dzięki nowoczesnym i świetnie wyposażonym motocyklom policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza motocyklistów.