KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Dzień odblasków - konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku

  Od 6 grudnia 2017 roku do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji.

 2. Obywatel zgłosił, policjanci zweryfikowali, potwierdzili i zatrzymali kierowcy prawo jazdy - wszystko dzięki KMZB.

  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to skuteczne narzędzie dzięki któremu policjanci jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Tym razem dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 3. Policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego podsumowali swoją pracę w 2017 roku

  W obecności szefa lubuskich policjantów insp. Jarosława Janiaka odbyła się narada roczna podsumowująca pracę policjantów w 2017 roku ze Strzelec Krajeńskich, Drezdenka i Dobiegniewa. Narada odbyła się 7 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

 4. Zachowajmy ostrożność za kierownicą. Najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii

  Wystarczy mały błąd, chwila nieuwagi lub roztargnienia, aby jazda samochodem zakończyła się tragedią. Trudne, zimowe warunki również nie poprawiają bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że rozsądek, pełna koncentracja i przestrzeganie przepisów, to składowe które znacząco wpływają na poziom bezpieczeństwa na drodze. Przestrogą dla wszystkich niech będzie sytuacja z poniedziałku, kiedy na drodze krajowej 22 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W jego wyniku, śmierć poniosła młoda kobieta.

 5. Eliminujemy nietrzeźwych kierowców – rekordzista miał prawie 4 promile!

  W miniony weekend policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców. Wszyscy w chwili zatrzymania kierowali pojazdami mechanicznymi. Niechlubny rekordzista miał w organizmie prawie cztery promile! Jak widać są jeszcze osoby, które nie zdają sobie sprawy z ryzyka jakie niesie ze sobą taka jazda i niebezpieczeństwa, jakie powodują. Każdy, kto decyduje się usiąść za kierownicę w takim stanie musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

 6. Trudne, zimowe warunki na drodze – kierowco zachowaj ostrożność

  Na drogach, w związku z trudnymi warunkami, jest ślisko i niebezpiecznie. O wypadek w takich zimowych okolicznościach naprawdę nietrudno. Dlatego policjanci apelują i zachowanie szczególnej uwagi i zdjęcie nogi z gazu. Kierowcy musza pamiętać, aby nie przeceniać swoich umiejętności i o zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeździe kierowców w takich warunkach bacznie przyglądają się policjanci z drogówki.

 7. Prędkość kierowców pod kontrolą drogówki

  Prędkość, a szczególności jej niedostosowanie do panujących warunków na drodze, to główna przyczyna wypadków na drogach. Dlatego Policjanci z Wydziału Ruchu drogowego strzeleckiej komendy codziennie bacznie przyglądają się jeździe kierowców poruszających się po drogach powiatu. W całym 2017 roku mundurowi zatrzymali blisko 80 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

 8. Akcja „Boże Narodzenie” ruszyła na drogach Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego

  W okresie od 22 do 26 grudnia strzeleccy policjanci prowadzą działania pn. „Boże Narodzenie”. W tym czasie na drogach powiatu bezpieczeństwa będą pilnowali mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wspomagani policjantami z pozostałych pionów. Policjanci będą sprawdzać m.in. trzeźwość i prędkość kierowców poruszających się w tym czasie po drogach powiatu

 9. Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu

  Za nami sobotnia, andrzejkowa noc. Dla większości był, to czas beztroski i zabawy. Dla mundurowych ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa priorytetem było zapewnienie w tym czasie bezpieczeństwa. Dzięki skutecznej pracy policjantów zatrzymano pięciu pijanych kierujących pojazdami mechanicznymi. Niechlubny rekordzista kierował motorowerem mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 10. Zamknięty przejazd kolejowy i niebezpieczne zachowanie pieszego

  Nieodpowiedzialnym zachowaniem na przejeździe kolejowym wykazał się 20-letni mieszkaniec Starego Kurowa, który pomimo opuszczonych rogatek postanowił przejść przez tory. Jego postawa mogła zakończyć się tragicznie. Wszystko zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie strzeleckiej drogówki.