KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Strzeleccy policjanci zabezpieczali wyścigi kolarskie

  Trzy dni zmagań kolarzy z całej Polski na drogach i ulicach głównie, w Gminie Strzelce Kraj., to wydarzenie które przyciągnęło na trasy wielu zawodników i kibiców. W tym czasie nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali policjanci ze Strzelec Krajeńskich, których wspomagali funkcjonariusze innych służb. Dzięki ich pracy impreza zostanie zapamiętana wyłącznie w sportowym wymiarze.

 2. Dzieci poupychane jak sardynki. Policjanci przerwali niebezpieczną podroż.

  Zgodnie z przepisami mógł przewozić 17 osób. Tymczasem w kierowanym przez 36-latka autobusie podróżowało 34 dzieci, plus opiekunka. Część młodych ludzi siedziała, jednak większość musiała stać, bo autobus nie miał więcej miejsc. Taka sytuacja wydarzyła się w środę /21 czerwca/ w Dobiegniewie. Dzięki czujności mundurowych ze strzeleckiej drogówki w porę udało się przerwać tę niebezpieczną jazdę.

 3. Tragedia była blisko… - potrącenie na przejściu dla pieszych zarejestrowała kamera

  Kompletnym brakiem rozwagi wykazał się 57-letni kierowca audi, który wyprzedzał inny pojazd ustępujący pierwszeństwa osobom przechodzącym przez przejście dla pieszych. W wyniku niebezpiecznego manewru potrącona została 7-letnia dziewczynka, która trafiła do szpitala. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego strzeleccy policjanci zatrzymali 57-latkowi prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał odpowiedzieć przed sądem.

 4. Skuteczny pościg strzeleckich policjantów - 35-latek z zarzutami

  Dzięki czujności i skutecznej interwencji kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich w ich ręce wpadł 36-latek poszukiwany nakazem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Oprócz kary za wcześniejsze przestępstwo mężczyzna odpowie za próbę uniknięcia policyjnej kontroli. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązującymi od 1 czerwca br., za takie zachowanie na drodze grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Policjanci odzyskali audi. Właściciel nie wiedział, że zostało skradzione.

  Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 35-letniego mieszkańca woj. pomorskiego, w związku ze skradzionym na terenie Niemiec samochodem. Okazało się, że jego właściciel nie wiedział o kradzieży. Dzięki polsko-niemieckiej współpracy oraz wzorowemu przepływowi informacji auto, którego wartość to ponad 40 tys. zł. wróci do właściciela, natomiast podejrzany usłyszał zarzuty.

 6. Poszukujemy świadków zdarzenia drogowego

  Posterunek Policji w Dobiegniewie poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 19 maja 2017 roku ok. godz. 13:30 w Dobiegniewie na skrzyżowaniu ulic Dembowskiego i Kościuszki, w trakcie którego kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do potrącenia pieszej.

 7. Policjanci promują bezpieczną jazdę wśród dzieci

  Strzeleccy policjanci, korzystając z okazji odbywającego się Lubuskiego Mityngu Kolarskiego Olimpiad Specjalnych, promowali wśród dzieci zasady bezpiecznego korzystania z dróg. Cenne rady policjantów z pewnością zwiększą poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

 8. Nie ma litości dla piratów drogowych. 34-latek stracił prawo jazdy.

  107 km/h w terenie zabudowanym jechał 34-letni kierowca Audi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 9. Bezpieczny majowy weekend 2017

  Od 29 kwietnia do 3 maja funkcjonariusze strzeleckiej drogówki będą prowadzili działania "Bezpieczny weekend – Majowy weekend 2017". Wzmożone działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą chcieli spędzić tych kilka majowych dni w ciszy i spokoju.

 10. Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

  25 kwietnia br. obywatel gminy Strzelce Krajeńskie ujął nietrzeźwą kierującą, która niemal spowodowała kolizję drogową. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że sprawczyni miała ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przez sądem.