KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Jechał 115 km/h w obszarze zabudowanym, tłumacząc się próbował wręczyć policjantom łapówkę

  Strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który jechał w obszarze zabudowanym 115 km/h. Kierowca próbując uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć mundurowym 500 zł. łapówki, za co został zatrzymany. Teraz oprócz konsekwencji związanych z przekroczeniem prędkości odpowie również za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych przez policjantów.

 2. Wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci

  Strzeleccy policjanci wspólnie z motocyklistami z Klubu Motocyklowego Blue Knights Poland IX po raz kolejny zainicjowali akcję związaną z bezpieczeństwem najmłodszych. Tym razem mundurowi wspólnie z motocyklistami odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. Wizyta mundurowych i motocyklistów była świetną okazją do promowania bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych.

 3. Nietrzeźwa za kierownicą, a na liczniku 103 km/h – zatrzymali ją strzeleccy policjanci

  Dwa promile alkoholu w organizmie i 103 km/h w terenie zabudowanym, to nieodpowiedzialne zachowanie 29-letniej kobiety zatrzymanej przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. Kobieta za niebezpieczną jazdę straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem. To już 64 kierowca w tym roku, któremu policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

 4. Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

  Strzeleccy policjanci rozpoczęli spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Akcja przygotowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji promuje bezpieczne zachowania wśród uczniów – w domu, w szkole i na drodze.

 5. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach - projekt EDWARD

  21 września odbył się Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była druga edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana jest również polska Policja. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL oraz popierane przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Akcja ma na celu poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 6. ,JABŁKO CZY CYTRYNA” - policjanci z dziećmi na rzecz bezpieczeństwa

  Strzeleccy policjanci oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku przeprowadzili wspólne działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, otrzymywali cytrynę.

 7. Skuteczny pościg drogówki za kradzionym audi

  Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 20-latka, który uciekając kradzionym samochodem próbował uniknąć odpowiedzialności. Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania, jadąc nawet 150 km/h w terenie zabudowanym. Dzięki profesjonalizmowi i wielkiemu opanowaniu mundurowych ze strzeleckiej drogówki 20-latek został zatrzymany w pościgu pieszym, po tym jak rozbił samochód, którym uciekał.

 8. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego pod czujnym okiem policjantów

  W związku z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego intensywnie pracują, aby pierwsze dni nauki upłynęły bezpiecznie. Patrole, nie tylko ruchu drogowego, są widocznie głównie w rejonie szkół i przedszkoli. W Drezdenku z uwagi na wojewódzką inaugurację roku szkolnego, policjanci zadbali o bezpieczeństwo osób biorących w niej udział.

 9. Strzeleccy policjanci zabezpieczali wyścigi kolarskie

  Trzy dni zmagań kolarzy z całej Polski na drogach i ulicach głównie, w Gminie Strzelce Kraj., to wydarzenie które przyciągnęło na trasy wielu zawodników i kibiców. W tym czasie nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali policjanci ze Strzelec Krajeńskich, których wspomagali funkcjonariusze innych służb. Dzięki ich pracy impreza zostanie zapamiętana wyłącznie w sportowym wymiarze.

 10. Dzieci poupychane jak sardynki. Policjanci przerwali niebezpieczną podroż.

  Zgodnie z przepisami mógł przewozić 17 osób. Tymczasem w kierowanym przez 36-latka autobusie podróżowało 34 dzieci, plus opiekunka. Część młodych ludzi siedziała, jednak większość musiała stać, bo autobus nie miał więcej miejsc. Taka sytuacja wydarzyła się w środę /21 czerwca/ w Dobiegniewie. Dzięki czujności mundurowych ze strzeleckiej drogówki w porę udało się przerwać tę niebezpieczną jazdę.