KPP Strzelce Krajeńskie

Aktualności

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa
Zostań policantem
Zgłoś kontrolę autobusu przed wyjazdem
Niebieska Linia
Niebieska Tarcza
SWISS CONTRIBUTION
reportracism
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Dopalacze
PaT
Stop Seks Turystyce
Stop Agresji Drogowej
Telefon Bezpieczeństwa dla turystów
Policjant, który mi pomógł
KU PRZESTRODZE...

Ruch drogowy

 1. Pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu

  Za nami sobotnia, andrzejkowa noc. Dla większości był, to czas beztroski i zabawy. Dla mundurowych ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa priorytetem było zapewnienie w tym czasie bezpieczeństwa. Dzięki skutecznej pracy policjantów zatrzymano pięciu pijanych kierujących pojazdami mechanicznymi. Niechlubny rekordzista kierował motorowerem mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 2. Zamknięty przejazd kolejowy i niebezpieczne zachowanie pieszego

  Nieodpowiedzialnym zachowaniem na przejeździe kolejowym wykazał się 20-letni mieszkaniec Starego Kurowa, który pomimo opuszczonych rogatek postanowił przejść przez tory. Jego postawa mogła zakończyć się tragicznie. Wszystko zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie strzeleckiej drogówki.

 3. Bądźmy widoczni na drodze, bądźmy bezpieczni

  Jesienno-zimowa pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dlatego, szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiednią widoczność pieszych. Służą do tego odblaski, których używanie, to również obowiązek. Jesienią i zimą policjanci szczególnie uważnie zwracają uwagę na osoby piesze i rowerzystów oraz ich wyposażenie w elementy odblaskowe. Pamiętajmy! że w stwierdzeniu: „odblask może uratować życie” nie ma żadnej przesady.

 4. Krajowa 22 - tutaj bezpieczeństwo zapewnia strzelecka drogówka

  Droga krajowa nr 22 to największy szlak komunikacyjny biegnący przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Z drogi tej korzysta wielu kierowców jadących ze wschodu kraju w kierunku zachodniej granicy. Intensywny ruch w połączeniu z nie zawsze odpowiedzialnymi zachowaniami ze strony zmotoryzowanych powoduje, że zapewnienie bezpieczeństwa wymaga dużego zaangażowania i profesjonalizmu ze strony policjantów ze strzeleckiej drogówki.

 5. Trwa policyjna akcja „Znicz”

  Kontrole prędkości, stanu technicznego pojazdów i sposób przewożenia pasażerów, to tylko niektóre elementy, którym będą się bacznie przyglądać policjanci czasie akcji „Znicz”. Jak co roku w działania włączają się również policjanci z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Więcej mundurowych będzie na drogach dojazdowych do cmentarzy oraz największych szlakach komunikacyjnych w powiecie. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo osobom wybierającym się na groby bliskich.

 6. Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca gm. Dobiegniew

  Dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 59-letniemu kierowcy, który miał w organizmie dwa promile alkoholu. Jego zatrzymanie było możliwe, dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców, który widząc podejrzanie jadącego kierowcę golfa zareagował, zajeżdżając swoimi samochodem drogę 59-latkowi, wyciągając ze stacyjki kluczyki i informując Policję.

 7. Komunikat Policji

  Komisariat Policji w Drezdenku poszukuje świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w Drezdenku.

 8. Jechał 115 km/h w obszarze zabudowanym, tłumacząc się próbował wręczyć policjantom łapówkę

  Strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który jechał w obszarze zabudowanym 115 km/h. Kierowca próbując uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć mundurowym 500 zł. łapówki, za co został zatrzymany. Teraz oprócz konsekwencji związanych z przekroczeniem prędkości odpowie również za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych przez policjantów.

 9. Wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci

  Strzeleccy policjanci wspólnie z motocyklistami z Klubu Motocyklowego Blue Knights Poland IX po raz kolejny zainicjowali akcję związaną z bezpieczeństwem najmłodszych. Tym razem mundurowi wspólnie z motocyklistami odwiedzili dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. Wizyta mundurowych i motocyklistów była świetną okazją do promowania bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych.

 10. Nietrzeźwa za kierownicą, a na liczniku 103 km/h – zatrzymali ją strzeleccy policjanci

  Dwa promile alkoholu w organizmie i 103 km/h w terenie zabudowanym, to nieodpowiedzialne zachowanie 29-letniej kobiety zatrzymanej przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. Kobieta za niebezpieczną jazdę straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem. To już 64 kierowca w tym roku, któremu policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.